Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Energetyczne świadectwo – kto powinien postarać się o jego zrobienie

Od pewnego czasu coraz większy nacisk kładzie się na tematy związane z ekologią i oszczędzaniem energii. Dotyczy to także domów, mieszkań i najróżniejszych obiektów, jakie przecież każdej zimy trzeba ogrzewać w celu zapewnienia odpowiedniej temperatury. Lecz ilość potrzebnego do tego ogrzania ciepła będzie zależeć od kilku czynników. Na pewno duże znaczenie ma to, z jakiego materiału został wykonany budynek oraz jakie ma okna i ocieplenie. Dlatego też od pewnego czasu zaczęły u nas obowiązywać przepisy dotyczące świadectw energetycznych. Całkiem niedawno jeszcze one obowiązywały jedynie na budynki wybudowane po 2009 roku, lecz po ostatnich zmianach ten obowiązek został rozszerzony o starsze. Są one chociażby konieczne w przypadku zakupu albo wynajmu nieruchomości.

W takim przypadku Świadectwo energetyczne Włocławek przekazane musi zostać przy podpisywaniu umowy, niedopełnienie tego obowiązku może się zakończyć grzywną. Następne zmiany, które niewykluczone że zaczną niedługo obowiązywać, idą w tę stronę, że Świadectwa energetyczne Police będą musiały posiadać wszystkie bez wyjątku budynki, bez względu na to czy ktoś planuje je wynająć lub sprzedać, czy jednak nie. Na szczęście póki co nie ma żadnego problemu ze zrobieniem takiego świadectwa, bo na naszym rynku działa wielu specjalistów którzy to robią.

Ceny usług też nie są jakieś bardzo wygórowane, zależą przede wszystkim od położenia oraz rozmiaru budynku. Za zrobienie świadectwa niedużego mieszkania zapłacić trzeba kilkaset złotych, ta suma jednak może kilkukrotnie wzrosnąć w przypadku wielorodzinnych budynków. Brak tego dokumentu wiązał się będzie z ryzykiem zapłacenia grzywny, a jej maksymalna wysokość wynieść może nawet 5 tysięcy, czyli dużo więcej niż koszt wykonania świadectwa. Takie świadectwo informuje przede wszystkim o tym, jak duże jest zapotrzebowanie obiektu na energię. Przede wszystkim związaną z chłodzeniem w lecie i ogrzewaniem, ale też podgrzewaniem wody i oświetleniem.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY