Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Na jakie rzeczy zwrócić uwagę przy wyborze kompresora śrubowego

Współczesna branża pneumatyczna korzysta z wielu różnych urządzeń. Dość często używane to kompresory śrubowe, jakie sprawdzają się bardzo dobrze w wielu różnych zastosowaniach. Pierwsze próby wykorzystania takich mechanizmów zaczęto już czynić w dziewiętnastym wieku, lecz z uwagi na niewielką wydajność nie zyskały one dużej popularności. Jednak opracowanie kilkadziesiąt lat później asymetrycznego kształtu wirnika zredukowało znacząco zużycie energii elektrycznej, a działania wielu różnych firm z tej branży mocno się przyczyniły do wzrostu zainteresowania tą technologią. Typowy kompresor śrubowy jest złożony z dwóch równoległych wirników, które się znajdują w jednej obudowie. Wirniki te obracają się w przeciwległych kierunkach, posiadają także inną prędkość kątową i ilość zębów.

W trakcje obrotu w środku się wytwarza sprzężone powietrze, które wypychane jest następnie z urządzenia. Dużą zaletą jest to, że odbywa się to bez pulsowania strumienia, co w dużej ilości zastosowań jest ogromnie ważne. Z tego typu urządzeń korzystają bardzo chętnie firmy z różnych, zarówno w produkcyjnych procesach jak również przy zasilaniu różnych mechanizmów. Podczas wyboru kompresora śrubowego trzeba na parę ważnych kwestii zwrócić swoją uwagę. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że te urządzenia znacznie lepiej sprawdzają się w ciągłej pracy, z uwagi na to że musi nagrzać się w nich olej do temperatury roboczej.

W zależności od modelu może to trwać nawet blisko godzinę, co oznacza że jeśli mechanizm przez cały czas nie będzie działał to być może lepiej pomyśleć o innym rozwiązaniu. Różne modele kompresorów będą się też różnić wydajnością. Ta dobrana powinna zostać do potrzeb użytkowych, ale nie należy za bardzo przesadzać ze zbyt dużym zapasem. Z całą pewnością też zwrócić uwagę na temat gwarancji i serwisu. Standardem w branży jest dwuletnia gwarancja, ale w części przypadków da się ją zwiększyć za dodatkową opłatą. Takich rzeczy można się dowiedzieć sprawdzając jakiś dobry sklep pneumatyczny, taki jak na przykład https://pneumatyczny.com.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY