Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podróż kamperem – jak dobrze przygotować się do niej

Niejednej osobie może się wydawać, że pożyczenie kampera to bardzo prosta sprawa. Tymczasem tak prosto wcale jednak nie jest, o czym miało okazję się przekonać sporo osób, które musiały sporo dopłacić do podstawowej kwoty. Aktualnie z wyszukaniem firmy, która wypożycza i sprzedaje kampery nie będzie żadnych problemów, wystarczy w wyszukiwarce podać słowa kamper wynajem i przejrzeć zwrócone wyniki. Przeważnie wypożyczalnie mają podaną cenę bazową za jeden dzień, i w teorii tyle będzie do zapłacenia. Lecz z reguły są też przewidziane rozmaite dodatkowe opłaty, przez co cała podróż niekiedy znacznie drożej wychodzi. Jedną z najczęściej spotykanych opłat jest za przekroczenie ilości przejechanych kilometrów.

Ale także pewną kwotę można zapłacić, jeżeli się odda nieposprzątany samochód, nie uzupełni paliwa albo nie opróżni toalety. Tak naprawdę nie będą to wcale niskie kwoty, i takie zaniedbania po zebraniu w całość mogą wynieść naprawdę dużo. Kolejną istotną kwestią jest kaucja. Pobierana jest ona przy wynajmie, najczęściej wynosi kilka tysięcy, i rzecz jasna jeśli kamper zwrócony zostanie w nienaruszonej kondycji, to będzie w pełni zwrócona. Ale jeśli zauważone zostaną jakieś szkody to naprawa ich zostanie pokryta właśnie z tej kaucji. Ze szkodami jest też związana jeszcze jedna ważna rzecz, a mianowicie ubezpieczenie OC.

W teorii wszystkie kampery poznań muszą posiadać ubezpieczenie, i przy pojawieniu się ewentualnej szkody można ją będzie rozliczyć z polisy. Lecz w praktyce zdarzają się firmy, jakie mają wykupione ubezpieczenie nie obejmującą wynajmu zarobkowego, co w przypadku stłuczki niewiele pomoże. Dodatkowo często z zakresu ochrony są wykluczane na przykład stłuczki parkingowe, a to one właśnie są najczęściej spotykane z uwagi na duże gabaryty pojazdu. Sporo firm pożyczających kampery ma również zapisany w umowie tak zwany udział własny w szkodzie. Przeważnie udział ten będzie wynosił tyle co kaucja, dlatego też trzeba i o tym pamiętać zanim się wsiądzie za kierownicę.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY