Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podstawowe parametry podłogowych paneli

Wybranie paneli na podłogi w swoim mieszkaniu czy domu to dobry pomysł. Nie tylko prezentują się one naprawdę ładnie, lecz również są wytrzymałe, trwałe i dają pomieszczeniom ciepła i oryginalnego charakteru. Jednak aby przez długi czas cieszyć się w pełni z takiego zakupu, to trzeba je odpowiednio wybrać. Rzecz jasna dla większości osób najistotniejszy będzie wzór i kolor. Obecnie panele podłogowe Kalisz oferowane są w szerokiej liczbie wariantów, przeważnie będą to naturalne imitacje drewna, lecz niejednokrotnie również jakieś inne wzory.

Jednak nie można wyłącznie patrzeć na to, jak znalezione panele Ostrów Wielkopolski będą wyglądały, gdyż duże znaczenie mają także ich techniczne parametry. Przede wszystkim należy zwrócić swoją uwagę na klasę ścieralności. Oznacza ona odporność wierzchniej warstwy panela na codzienne użytkowanie, czyli też chodzenie w wyjściowych butach czy jazdę samochodzikami przez dzieci. Najmniejszą wytrzymałość ma klasa ścieralności AC3, im numer będzie wyższy, tym ta wytrzymałość jest większa. Do zastosowań domowych AC3 lub AC4 wystarczą, lecz w intensywniej użytkowanych miejscach warto pomyśleć i jeszcze lepszych.

Warto się też przyjrzeć grubości, tu również jest zasada, że im ta grubość jest większa, tym panele Ostrzeszów będą trwalsze i wytrzymalsze. W związku z tym że ten typ podłogi robiony jest z drewna, to woda nie działa na niego zbyt dobrze. Obecnie coraz więcej modeli posiada odpowiednią budowę zapobiegającą przenikaniu wilgoci do wewnątrz, warto takich poszukać, bo na pewno ich użytkowanie będzie bezpieczniejsze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY