Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Stropowe płyty – dlaczego warto pomyśleć o takiej technologii

Budowanie swojego domu to bardzo duże wyzwanie logistyczne i finansowe, ale też i potrzeba wyboru różnych rozwiązań i technologii. Sporo osób jest przyzwyczajonych do tradycyjnych metod, i sięga niechętnie po techniczne nowinki. A tych jak się okazuje w branży budowlanej jest sporo, mogą one znacząco zmniejszyć czas inwestycji a także ograniczyć wydatki. Jednym z tego typu rozwiązań, jakie cieszy się w ostatnim czasie coraz większą popularnością, są płyty stopowe z prefabrykatów. Stosowane one były powszechnie w blokach wielorodzinnych z tak zwanej wielkiej płyty, gdzie cały budynek składany był z klocków z betonu.

Wiele lat temu próbowano je także wykorzystać w jednorodzinnym budownictwie, lecz z uwagi na swoje niedociągnięcia nie stały się one popularne. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja dzisiaj, gdyż obecne płyty stropowe kanałowe bardzo się różnią od tego, co było kiedyś. Metoda ich wytwarzania pozwoliła ograniczyć ich najważniejsze wady, między innymi pękanie na połączeniach, a posiadają one szereg ciekawych zalet. Po pierwsze bardzo sprawny i szybki jest ich montaż, bez konieczności robienia jakiś specjalnych przygotowawczych prac. Strop w całości robiony jest w fabryce, według dostarczonego projektu. Tam poszczególne części będą zbrojone, zalewane betonem, a następnie muszą one wyschnąć otrzymując odpowiednią mechaniczną wytrzymałość. Następnie wszystko jest przewożone na budowę i osadzane na miejscu.

Nie trzeba robić żadnego szalowania czy później czekać tydzień dni na zaczęcie kolejnych prac, gdyż już następnego dnia można działać dalej. Daje to sporo czasowych oszczędności, jakie przy wielu inwestycjach mają duże znaczenie. Czas, który producent stropów prefabrykowanych będzie potrzebował na zrobienie wszystkiego wynosi przeważnie kilka tygodni, tak więc jeśli się wszystko odpowiednio zaplanuje, to cała budowa powinna pójść sprawnie i szybko. Do montowania takiego stropu niezbędny będzie ciężki sprzęt, i koniecznie trzeba zwrócić swoją uwagę na to, czy będzie on miał gdzie wjechać.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY