Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy można naprawić zepsutą płytę główną w komputerze

Popsuty laptop dla wielu osób jest sporym utrudnieniem, ponieważ nie mogą oni wtedy do używać. Poza tym trzeba się liczyć z jakimiś kosztami, wiążącymi się albo z naprawą, albo z kupieniem nowego urządzenia. Często przyczyną takiej awarii są różne usterki układów na głównych płytach. W przypadku niektórych modeli wręcz wiadomo, co najczęściej się psuje, jeśli inżynierowie popełnili jakieś błędy w czasie projektowania. Jeśli faktycznie się zdarzy taka sytuacja, to należy się dobrze zastanowić co robić. W niejednym bowiem przypadku naprawienie takiej płyty jest jak najbardziej wykonalne, lecz nie zawsze będzie ekonomicznie opłacalne. To na przykład ma miejsce jeżeli uszkodzeniu ulegnie graficzny procesor.

Bez żadnego problemu znajdzie się takie układy w sprzedaży, lecz ich koszt może sięgać kilkuset złotych, a przecież jeszcze trzeba do tego dołożyć pracę. A za podobną kwotę kupić można używany, porównywalny sprzęt, i nie przejmować się żadnymi naprawami. Ale sporo usterek, związanych na przykład z zasilaniem, da się naprawić dużo taniej, i wówczas rzeczywiście warto się na coś takiego zdecydować. Jednak bez zdiagnozowania będzie ciężko określić koszty naprawy, a ta jest możliwa wyłącznie po dowiezieniu sprzętu do serwisu. Przeważnie taka diagnoza polegać będzie na rozmontowaniu laptopa i weryfikacji napięć w poszczególnych charakterystycznych punktach.

Z tego też powodu serwisanci korzystają niejednokrotnie ze schematów głównych płyt danych producentów, jakie znaleźć na przykład można w sieci. Starczy w wyszukiwarce wpisać słowa boardview lenovo, a później przeglądnąć zwrócone wyniki. Jeżeli uszkodzenie zostanie namierzone i właściciel sprzętu podejmie decyzję o naprawie, to będzie ją jeszcze trzeba dobrze zrobić. Płyty główne są skomplikowanymi elementami, i potrzebują dużej dokładności i precyzji, ale też i umiejętności osoby, która będzie się tym zajmowała. Z tego też powodu do takich napraw będą potrzebne specjalistyczne urządzenia, zwykły odsysacz i lutownica raczej nie wystarczą.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY