Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie są najczęstsze przyczyny swędzenia skóry po wyjściu spod prysznica

Wyjście z wanny czy spod prysznica dla wielu osób będzie dość stresującą rzeczą. Przede wszystkim dlatego, że po kąpieli swędzi je mocno skóra. Jak się okazuje, przypadłość ta jest dość często spotykana, i może mieć dużo powodów, zarówno alergicznych czy dermatologicznych, jak w części przypadków nawet związanych z nowotworami. Z tego też powodu na pewno nie można sobie tego lekceważyć, szczególnie jeśli to występuje od jakiegoś czasu, a równocześnie używane środki łagodzące nie pomagają. Niejednokrotnie konieczne będzie udanie się do jakiegoś lekarza, który zleci niezbędne badania, i w oparciu o nie spróbuje znaleźć przyczynę. Często na swędzenie uskarżają się osoby, jakie mają suchą skórę. W ich przypadku woda w czasie kąpieli rzeczywiście trochę nawilży, lecz później, jak już wyschnie wszystko, to problem powróci.

Bardzo pomocne w takich sytuacjach będzie używanie dobrych płynów do kąpieli, zawierających w swoim składzie substancje nawilżające. Podobny efekt będzie w przypadku, kiedy woda będzie zbyt chlorowana lub za twarda, wówczas także może się pojawić nieprzyjemne swędzenie. Należy unikać zbyt wysokiej temperatury podczas kąpania się, gdyż przyczynia się ona do wysuszania, a równocześnie pobudza pracę łojowych gruczołów. Co ciekawe, swędzenie spowodować też może nadmierne dbanie o swoją higienę. Jeżeli ktoś często się myje, używając dodatkowo do tego rękawicy lub gąbki, to spowodować to może mało przyjemne podrażnienie skóry i powstanie wysypki czy zaczerwienienia.

Dość częstym powodem kłopotów ze swędzeniem są najróżniejsze alergie na używane preparaty i środki. Jeśli dostrzeże się coś takiego, to należy zrezygnować ze stosowania drażniących kosmetyków, a zamiast nich użyć jakiś nie uczulających i delikatnych. Tematu swędzenia nie można sobie lekceważyć, gdyż czasami to może być też skutkiem niewydolności nerek, stanów zapalnych wątroby czy nowotworów. A jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś więcej w tym temacie, to może zajrzeć na stronę poradnikkosmetyczny.pl.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY