Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wynajem samochodu – na jakie rzeczy zwracać uwagę

Pozornie pożyczenie auta wydaje się bardzo proste – wystarczy podpisać umowę, odebrać kluczyki, a po wróceniu dokonać rozliczenia. Lecz w rzeczywistości często się okazuje, że z uwagi na jakieś przeoczenia nagle trzeba znacznie więcej zapłacić niż się pierwotnie zakładało. Po pierwsze bierze się to z faktu, że osoby wynajmujące nie zapoznają się dokładnie z umową, a później mają ogromny żal do wszystkich dookoła a nie do siebie. Każda Wypożyczalnia samochodów ustala swoje zasady wypożyczenia, a te przeważnie znajdują się w umowie.

Z takich też powodów taką umowę trzeba dokładnie przeczytać przed wyruszeniem w podróż, a jeżeli będą jakieś wątpliwości, to od razu je wyjaśnić. Jeśli się tego nie zrobi, to często się okazuje, że taki wynajem auta lotnisko Rzeszów – Jasionka wyjdzie znacznie drożej niż to co zawiera cennik, chociażby z uwagi na przekroczenie dziennego limitu przejechanych kilometrów. Limity takie to standard w prawie wszystkich wypożyczalniach, i po ich przekroczeniu naliczone zostają dodatkowe opłaty, niejednokrotnie w sporej wysokości.

Trzeba również zwrócić uwagę na to, przez jaką liczbę kierujących auta sportowe na wynajem z konkretnej wypożyczalni mogą być prowadzone. Ograniczenia tego typu również pojawiają się dość często w umowach, a istnieje takie ryzyko, że w przypadku niepoinformowania o innym kierującym i jakiegoś wypadku trzeba będzie samemu zapłacić za naprawę. Obowiązkowo przyjrzeć się też trzeba, jak wygląda właśnie temat ubezpieczenia. Z reguły typowe polisy mają dość wysoki wkład własny, który da się za niewielką dodatkową opłatą znieść.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY