Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kiedy powinno się używać śruby ocynkowane

Wiele osób nie przykłada zbyt dużej uwagi do wybieranych śrub przy stawianiu rozmaitych konstrukcji. Z reguły wybiera się najzwyklejsze lub też takie, jakie są aktualnie dostępne, bez analizowania tego, co się stanie po kilkunastu latach. A normalna stal, zwłaszcza jeśli jest niezabezpieczona, dość szybko będzie rdzewieć. To może się wiązać z tym, że takie łączenia po jakimś czasie staną się dużo słabsze, albo w skrajnych przypadkach wręcz pękną, zagrażając bezpieczeństwu danego obiektu czy urządzenia.

Dlatego też przy zwykłych śrubach konieczne zapewnienie będzie im odpowiedniego zabezpieczenia. Najlepiej to zrobić poprzez nałożenie warstwy farby lub lakieru, co zabezpieczy skutecznie powierzchnię przed wilgocią czy jakimiś innymi substancjami chemicznymi. Inną możliwością, wybieraną coraz chętniej przez inwestorów, są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Takie śruby wprawdzie są trochę droższe przy kupowaniu, lecz jeśli do zwykłych doliczy się konserwację i malowanie, to niejednokrotnie ogólne koszty okazują się porównywalne.

A ogromną zaletą śrub ocynkowanych będzie to, że wykazują one dużą odporność na korozję. Jeżeli nie ma uszkodzeń ocynkowanej powłoki, to większego problemu służyć one mogą nawet kilkadziesiąt lat. Tego typu śruby są obecnie oferowane przez wiele sklepów. Bardzo łatwo można je znaleźć na przykład wpisując w wyszukiwarce hasło zamów – śruby z łbem sześciokątnym i przeglądając otrzymane wyniki. Z reguły w sklepach takich otrzyma się również fachowe doradztwo i wsparcie w wybraniu najlepszego rozwiązania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY