Dzisiejszy świat korzysta powszechnie z możliwości internetu, a jednym z najważniejszych jego elementów są różne strony i serwisy. Lecz wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, jakie rzeczy się dzieją po uaktywnieniu linku, i jak to w praktyce wszystko działa. Żeby jakaś strona mogła zostać wyświetlona przez przeglądarkę, to musi być umieszczona fizycznie na jakimś hostingu. W zależności od budowy są to same zdjęcia i pliki, ale często wykorzystywane są także różne bazy danych. Tego typu hostingi podłączone są do sieci i dysponują specjalnym oprogramowaniem, które generuje odpowiedzi na zapytania użytkowników.
Dzisiaj przeważnie są spotykane trzy rodzaje takich hostingów, a ich wybór jest uzależniony od paru rzeczy. Jeżeli jakaś strona internetowa nie będzie generować dużego transferu ani też obciążać jakoś mocno maszyny, to bez żadnego problemu starszy zwykły współdzielony hosting. Jego dużą zaletą są stosunkowo niskie ceny oraz to, że praktycznie nic nie trzeba przy nim robić. W dobrych firmach za taką usługę zapłaci się co najwyżej dwadzieścia kilka złotych za miesiąc, a jeszcze bardziej będzie się opłacać roczna opcja.
Pilnowaniem stabilności działania zajmują się administratorzy, dzięki czemu nie ma potrzeby znania się na zarządzaniu systemami operacyjnymi czy aktualizowaniu programów. Jeśli ktoś potrzebował będzie większej mocy obliczeniowej, to zapewne będzie dla niego odpowiedni hosting VPS serwer. W takiej opcji klienci dostają wydzielone zasoby procesora i pamięci, lecz na jednym fizycznym urządzeniu takich kont może być kilka. To rozwiązanie daje dość dużą elastyczność, ponieważ jeśli pojawi się konieczność powiększenia parametrów, to bez problemów da się to wykonać. Najdroższym, ale też najlepszym typem hostingu jest dedykowany, gdy do dyspozycji ma się cały komputer. Sporo firm poza uniwersalnymi rozwiązaniami proponuje także konta dedykowane pod konkretne zastosowania. Bardzo popularny na przykład jest hosting WordPress Woocommerce, dedykowany dla właścicieli blogów.
+Tekst Sponsorowany+