Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Żywe choinki – o czym trzeba pamiętać przy wyborze

Śnieg za oknem, przepiękne aromaty dochodzące z kuchni czy upominki pod udekorowaną choinką – to z tym właśnie najczęściej kojarzą się święta Bożego Narodzenia. To właśnie wspomniana choinka to jeden z najistotniejszych symboli tego czasu, a na jej ubieranie większość dzieciaków wręcz się nie może doczekać. Z takich też powodów w praktycznie każdym domu zostaje postawione większe lub mniejsze drzewko, z ogromną ilością kolorowych bombek i światełek. Obecnie największą popularnością się cieszą dwa rodzaje choinek, to znaczy naturalne i sztuczne. W przypadku naturalnych sporo osób się decyduje nie na ścinane drzewko, ale posadzone w donicy. Z reguły takie choinki nie będą zbytnio rozłożyste i duże, ze względu na to że w jakiejś donicy pomieścić się muszą ich korzenie, ale za to wiosną można je spróbować zasadzić w ogrodzie. Sporo osób wybiera choinki sztuczne ze względu na wygodę. Nie trzeba ich bowiem co roku kupować, ponieważ w przypadku odpowiedniego traktowania bez żadnego problemu starczą przynajmniej na parę świąt. Dla wielu osób niezwykle istotne jest też to, że nie ma też pamiętania o dolewaniu wody czy sprzątania igieł, a po świętach wystarczy je jedynie spakować do pudełka. Jednak nie zapewnią one zapachu żywicy, a dodatkowo ze względu na rodzaj materiału obojętne nie są dla środowiska. Choinki żywe w tym ostatnim względzie są znacznie lepsze, gdyż ich hodowla jest ekologiczna, a dodatkowo stanowią przez parę lat dom dla licznych owadów i małych zwierząt.

Tego typu plantacje drzewek choinkowych prowadzone są przeważnie w miejscach, w jakich by było trudno coś innego posadzić, z tego też powodu stanowią świetny sposób na wykorzystanie nieużytków. Jednak przy zakupie bardzo ważne będzie, żeby zobaczyć czy faktycznie znalezione drzewko będzie pochodzić z legalnego źródła. Czasem się bowiem zdarzają mało uczciwi handlarze, którzy wycinają jodły albo świerki w lasach, a potem je sprzedają. Z tego też powodu jeśli sprzedający nie będzie chciał pokazać dokumentów pochodzenia, to zrezygnować należy z zakupu i poszukać swojej choinki u kogoś innego. Na pewno przy wyborze jest istotny gatunek, a tu do dyspozycji parę ich będzie. Najbardziej popularne, ale także i kosztujące najmniej są pospolite świerki. Pachną one bardzo ładnie przez czas trzymania w domu, ale mają niezbyt gęste gałęzie, a poza tym bardzo szybko zaczynają im wypadać igły. Tej wady nie mają trochę droższe kłujące świerki, które zdobywają powoli popularność. Bardzo ładnie się prezentują kaukaskie jodły, gatunek ten sprowadzony został jakiś czas temu do Polski. Jodłowe choinki są gęste i rozłożyste, a ich dużym plusem jest to, że praktycznie nie spadają z nich igły. Oglądając drzewka oprócz wielkości i kształtu zwrócić też należy uwagę na to, w jakim jest stanie. Niekiedy bowiem leżą one przez kilka tygodni na placu, co niekoniecznie dobrze wpływa na ich kondycję, powodując przykładowo usychanie igieł. Dlatego też istotne jest miejsce, w którym się je kupuje, a takie można na przykład znaleźć za pomocą wyszukiwarki, po wpisaniu w niej hasła świerk żywy hurt Warszawa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY