Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy opłaca się zainwestować w maszynę do cięcia styropianu

Podczas pracy ze styropianem niejednokrotnie zachodzi potrzeba jego odpowiedniego docięcia. raz na jakiś czas można to zrobić przy pomocy noża czy piłki, lecz używanie takich sposobów cały czas z pewnością zbyt wygodne nie będzie. Dlatego też w firmach zajmujących się tego typu pracami koniecznie powinna się pojawić jakaś profesjonalna maszyna do cięcia styropianu.

Takie maszyny oferowane są w różnych wersjach i odmianach, z tego też powodu przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na parę ważnych parametrów. Po pierwsze bardzo ważna jest szerokość robocza. Jeśli chce się w pełni korzystać z możliwości takiego urządzenia, to powinno ono umożliwić przecięcie standardowego arkusza po przekątnej, która wynosi około 112 centymetrów. Sprawdzić również należy, ile wynosi maksymalna grubość cięcia. Jeżeli będzie ona mniejsza niż 26 cm, to raczej warto poszukać innego modelu. Kolejną ważną sprawą jest moc urządzenia.

Gilotyna do cięcia styropianu działa w bardzo prosty sposób, bo posiada ona cieniutki oporowy drut, który zostaje rozgrzewany przez przepływający prąd. Im moc zasilacza będzie większa, tym drut zostanie nagrzany do większej temperatury, a to bezpośrednio się przełoży na wydajność pracy. Z przydatnych funkcjonalności na pewno będzie pomocna możliwość docinania nietypowych kształtów. Do tego drut oporowy umieszczony zostanie pionowo, co pozwoli skutecznie wycinać. To będzie przydatne zarówno podczas prac ociepleniowych, jak też podczas wykończania wnętrz, kiedy należy dopasować do siebie niewielkie styropianowe elementy.

Ponieważ cięcie styroduru może być wykonywane w różnorodnych warunkach, to bardzo ważna jest trwałość i wytrzymałość samego urządzenia. Musi ono wytrzymać trudy codziennej pracy, a oprócz tego być niezawodne w każdej sytuacji. Jeśli do tego dojdzie prosta obsługa, nie potrzebująca wcześniejszego długiego szkolenia, to sprzęt tego typu będzie niezastąpiony. I na pewno oszczędzi on wiele niepotrzebnej pracy, jaka byłaby do wykonania w czasie ręcznego cięcia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY