Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Monitoring – jakie możliwości w tym temacie mają posiadacze domów

W Polsce co roku dochodzi do wielu tysięcy włamań. W praktyce żadne mieszkanie czy dom bezpieczne nie będą, ponieważ włamywacze często wybierają zupełnie przypadkowo. Zaś ci lepiej zorganizowani obserwują wcześniej domowników, zapoznają się z ich zwyczajami i rozkładem dnia, i przystępują do działania w odpowiednim momencie.

Dlatego też jeśli ktoś w swoim domu będzie miał jakieś bardziej kosztowne przedmioty lub zwyczajnie obawia się włamania, to może pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu swojego dobytku. Już przy wejściu na podwórko może się pojawić nowoczesne urządzenie, którym jest zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Dzięki niemu można będzie zobaczyć dokładnie, kto chce wejść na posesję, co jest niezwykle wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Posiadacze domów instalują coraz częściej takie zestawy zamiast zwykłych domofonów, a zaawansowane wersje sterowane nawet być mogą przy pomocy smartfonów.

Następnym istotnym elementem zabezpieczeń jest system monitoringu. Każda kamera obrotowa zewnętrzna Ezviz, która wchodzić będzie w jego skład musi posiadać odpowiednie parametry. Po pierwsze chodzi tu o jakość nagrywanego obrazu. Musi on mieć na tyle dużą ostrość, aby w razie konieczności można było rozpoznać twarze włamywaczy. Minimalna robocza rozdzielność tego typu urządzeń to HD, lecz lepsza będzie Full HD. To jednak będzie się wiązało ze znacznie większą ilością danych do nagrywania, z tego też powodu zadbać również należy o odpowiedni rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Ten powinien mieć odpowiednią pojemność dysków, żeby zmieściły się na nim wszystkie nagrania z ustalonego okresu czasu.

Kamery monitoringu muszą też dobrze rejestrować obraz po ciemku, dlatego dobrym rozwiązaniem są modele posiadające podczerwone diody. Takie światło nie jest widziane przez ludzkie oko, a znacząco polepsza obraz. Przy urządzeniach działających na zewnątrz istotne będzie, aby ich obudowy odporne były na czynniki atmosferyczne. Jeżeli ktoś będzie kupował wszystkie te elementy w jednym miejscu, to w zamówieniu znaleźć się też może grzejnik konwektorowy f125 500W.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY